by Ege Grup Mühendislik Ege Grup Mühendislik 2 yorum

İç Cephe Mantolama İşçiliği Nasıl Yapılır?

“İç cephe mantolama işçiliği nasıl yapılır?” sorusunun cevabını arıyorsanız doğru yerdesiniz. Ege Grup Mühendislik, profesyonel ekibiyle size en iyi hizmeti sunmak için çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Kısaca konuya değinelim.

Gürültü Önleme - Kullanılmayan İç Alanlar - İç Cephe Isı Yalıtımının Sağlanması - Egegrupmuhendislik com

Gürültü Önleme – Kullanılmayan İç Alanlar – İç Cephe Isı Yalıtımının Sağlanması

Günümüzde her iç mekânda görebileceğiniz ve ısı yalıtımını sağlayan teknik işlem olarak belirteceğimiz iç cephe mantolama düz kaplama, desenli kaplama şeklinde öne çıkmaktadır. İç mekânın sınırlı sayıda kullanıldığı alanlarda çok gereksinim duyulan iç cephe mantolamalar özellikle büro, sinema salonları, konferans binalarında büyük ihtiyaçtır. İç alandaki ısıyı koruyabilme adına mükemmel konfor sağlamaktadır. Aynı zamanda ses yalıtımını da sağlayan teknik bir işlemdir. Bu işlem sayesinde iç cephe ısı yalıtımının sağlanması ve kısa sürede ısınma sağlanması mümkün olabilmektedir. İç cephe mantolama işçiliği fiyatları alanın büyüklüğünde kullanılacak malzeme adedine, malzeme m2 fiyatına ve seçilen malzemeyle belirlenmektedir. Bu yüzden firma ile iletişime geçilerek fiyatların belirlendiği bilinmektedir.

İç Cephe Mantolama - İç Cephe Mantolama İşçiliği - İç Cephe Mantolama Faydalı mı - Egegrupmuhendislik com

İç Cephe Mantolama – İç Cephe Mantolama Faydalı mı

İç Cephe Mantolama İşçiliği Önemi Nedir?

İç cephe mantolama ilk başlıkta da belirtmiş olduğumuz gibi sıklıkla kullanılmayan iç alanlar için tercih edilen işlemdir. İç mekânın sıcaklığını koruma, ses yalıtımını sağlama, gürültü önleme ve mekânın uzun yıllar konforlu şekilde kullanılmasını sağlama ile ilişkili bir konudur. Bu yüzden fiyat konusunda net bilgi verilmesi mümkün değildir. Tıpkı dış cephe mantolama fiyatları gibi hesaplanan konu, cephe sayısı ve alan büyüklüğü ile ilişkilidir. Dışardaki sesi iç alana yansıtmayan ve aynı şekilde iç alandaki sesin dışarıya duyulmasını önleyen bir işlemdir. Mantolama işleminde seçilen malzemeler firma tarafından öne çıkarılsa da yeni geliştirilen malzemelerin sunulması ve müşterilerin tercihi ile şekillenmekte olan malzemeler olduğu görülmektedir.

İç Cephe Mantolama Faydalı mı - İç Cephe Mantolama İşçiliği - İç Cephe Mantolama - Egegrupmuhendislik com

İç Cephe Mantolama Faydalı mı – İç Cephe Mantolama

İç Cephe Mantolama Faydalı mı?

İç cephe mantolama faydalı mı sorgulamasına ilişkin olarak öncelikle dış cephe ile karıştırılan konuya açıklık getirmeliyiz. Dış cephe mantolama ile enerji verimliliği sağlanması her zaman mümkündür. Fakat iç cephe mantolama az kullanılan alanlarda yapılan bir işlem olduğu için alanın kullanılacağı zaman etkisini gösteren uygulamadır. Bu doğrultuda dış cephe mantolamanın daha önemli olduğu ve dış cephe mantolama yapılmadan iç cephe mantolamanın faydasını tam olarak göremeyeceğinizi belirtebiliriz. İç cephe mantolamanın genel özelliği ve faydası iklimlendirme ürünlerinin bulunduğu az kullanılan alanlarda mekânın normal ısınma süresinden daha kısa sürede ısınmasını sağlamasıdır.

Ses Yalıtımını Sağlama - Enerji Verimliliği Sağlanması - İç Cephe Mantolamanın Genel Özelliği - Egegrupmuhendislik com

Ses Yalıtımını Sağlama – Enerji Verimliliği Sağlanması – İç Cephe Mantolamanın Genel Özelliği – Ege Grup Mühendislik

Ege Grup Mühendislik İşetişim

İç cephe mantolama işçiliği ile ilgili bilgi almak istiyorsanız, firmamızı ziyaret edebilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.
Telefon: +90 (212) 982 42 93

Adres: Osmaniye Mah. Fabrikalar C Caddesi No:30 D.2 Bakırköy İstanbulMail: info@egegrupmuhendislik.com

 

— 2 Yorum —

  1. “İç cephe mantolama işçiliği nasıl yapılır?” sorusunun cevabını arıyorsanız doğru yerdesiniz. Ege Grup Mühendislik, profesyonel ekibiyle size en iyi hizmeti sunmak için çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Kısaca konuya değinelim.

    • İç cephe mantolama işçiliği ile ilgili bilgi almak istiyorsanız, firmamızı ziyaret edebilirsiniz. Bizimle iletişime geçerek uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.
      Telefon: +90 (212) 982 42 93

      Adres: Osmaniye Mah. Fabrikalar C Caddesi No:30 D.2 Bakırköy İstanbulMail: info@egegrupmuhendislik.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir