MANTOLAMA NEDİR?

Mantolama binalarda ısı kaybını minimuma indirmek ve böylelikle ısı konforunu sağlamak amacıyla cephelerin yalıtım sürekliliği sağlanarak ısı yalıtım levhaları ile kaplanması işlemidir. Daha geniş anlamı ile mantolama kışın evlerdeki ısının dışarı çıkmasına ve soğuğun içeri girmesine engel olmak aynı zamanda yazın evlerdeki serin havanın dışarı çıkmasına ve sıcak havanın içeri girmesine engel olmak için binanın dış cepheden yalıtılmasına mantolama denir.

MANTOLAMA NASIL YAILIR?

Mantolama işlemi yedi aşamadan oluşmaktadır. Öncelikle su basmaları su terazisi ile yerleştirilir.Ardından yalıtım levhaları yapıştırılır. Yapıştırılan levhalar kurudukdan sonra levhaların birleşim noktaları dübbellenir.Duvar yüzeyine kalın bir sıva alındıktan sonra file çekilir ve ardından ince sıva uygulanır.Sıvalar kuruduktan sonra yapılmak istenen dekoratif kaplama tek seferde uygulanır ve mantolama işlemi tamamlanır.

 

MANTOLAMA YAPTIRMANIN FAYDALARI

Mantolama binaların yaz aylarında bunaltıcı sıcaktan, kış aylarında ise dondurucu soğuktan etkilenmemesini sağlar. Mantolama levhaları duvar içinde yer alan demirlerin kar, yağmur ve rüzgar gibi olumsuz hava koşullarından korur ve konutun ömrünü uzatır.Aynı zamanda konut içi ısı  tasarrufu sağlar. Ayrıca rutubet, küf ve  mantar oluşumunu engeller daha  sağlıklı ve konforlu bir yaşam sunar. Binaları depreme karşı korur.

 

NEDEN EGE GRUP MUHENDİSLİK?

Yapı sektöründeki deneyiminin yanı sıra mantolamada da lider bir marka olma yolunda ilerliyor. Mantolamaya yönelik sunduğu benzersiz hizmetler ile yapılar için güvenilir çözümler sunar. Ürünlerini sektöre faydalı ve kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir sistem olarak oluşturmuştur. Firmamaız dış cephe mantolama, aliminyum kompozit cephe, kompakt laminant cephe, fibrecement cephe ve cam cephe kaplama alanında hizmet vermektedir.